Dünyanın önde gelen otomobil firması Honda, geçtiğimiz aylarda konsept versiyonunu gösterdiği Honda Civic hatchback için seri üretime geçtiklerini hayranlarıyla paylaştı. Konsept tasarımıyla hemen hemen aynı hatlara sahip olan 2017 model Honda Civic hatchback yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni versiyon  Honda Civic hatchback‘in özelliklerine değinecek olursak, Otomobilin sürüşüne yardımcı adaptif cruise kontrol, şerit takip, yokuş kalkış, elektronik frenleme ve Honda Sensing güvenlik sistemleri bulunuyor. Bilgi ve eğlence kısmını ise Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Honda Civic hatchback, Display Audio ses sistemine sahip. Aracın sedan ve coupe arasında kalan yeni gövdesi LX, Sport, EX, EX-L ve yeni Sport Touring seçeneklerini barındırıyor. 1,5 litre hacimli tüm seçenekler turbo beslemeyle desteklenirken, 180 beygirlik Sport versiyon dışındaki modelleri 174 beygir güç üretebiliyor.  Tork değerleri ise tüm modellerde 220 Nm olarak belirlenmiş. Manuel şanzımanı destekleyen yeni model de 6 ileri manuel şanzımanın yanında CVT seçeneği de bulunuyor.

Otomobilin ne zaman ve hangi fiyat aralığında piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. Aracın görsellerine aşağıdaki galeriden bakabilirsiniz. Honda’nın 2017 model Civic hatchback otomobilini nasıl buldunuz?

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.