Merhaba SertSirke.Com okuyucuları,

AMD uzun zamandır kullandığı Catalyst Control Center sürücüsüne veda etti. Yazılım bölümünü tamamen değiştirerek modern görünümlü bir sürücü çıkaracağını 2 ay kadar önce duyurmuştu. Bende bir Amd kullanıcısı olarak heyecanlanmadım desem yalan olmaz tabi ki. Geçtiğimiz hafta piyasa sürdü ve yeni ismi ile AMD Crimson Edition olarak çok şık bir sürücü çıkarmayı başardılar ancak beraberinde bir kaç sorunla birlikte geldi bu yeni sürücümüz.

AMD için çok güzel bir gelişme olduğunu söylemek lazım. Neden diye soracak olursanız tüm pc oyuncuları ya da kullanıcıları Nvidia tercih etmekteydi genellikle. Ancak AMD bu atılımıyla Ar-Ge bölümünün gerçekten çalıştığını ve iş yaptığını gösterdi. Hep yat yat bir yere kadar 🙂 Geçtiğimiz 2015 yılı içersinde AMD için oldukça iyi gelişmeler oldu örneğin konsollar için ürettiği grafik bellekleri ile 33.7 milyar dolar gibi bir pazar payını aldı. AMD Radeon Crimson‘ı henüz yüklemediyseniz, hemen indirmenizi tavsiye ederim.

AMD Radeon Crimson eski AMD arayüzüne göre 10 kata yakın daha hızlı açılış ve performans sunuyor. Oyun yükleme ekranlarında azalma ve oyun performanslarında %20 gibi bir artış vadediyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi yeniliklerle karşılacağız hep birlikte göreceğiz.

AMD Radeon Crimson için bir kaç ekran görüntüsü paylaşalım;

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.