Güvenlik yazılım sektörünün öncü isimlerinden AVG Technologies, piyasadaki rakiplerinden Avast Software tarafından satın alındığı açıklandı.

Açıklanan bilgilere göre, Avast Software şirketi, AVG Technologies‘in her bir hissesine 25 dolar ödeyerek tamamını satın almış. Değer fiyatından daha yüksek bir fiyata satılan firma, normal değer hisselerinin her birinin 19 dolar olan AVG’in, 25 dolardan alıcı bulması bizleri biraz şaşırtsa da, AVG cephesini sevindirdiğine kesin gözüyle bakabiliriz. AVG’yi 1.3 milyar doları peşin ödeyerek satın aldığını belirten Avast yetkilileri, AVG’in alt yapısını mobil sektörü için kullanacaklarını ve geliştireceklerini de açıkladılar.

PC güvenlik sektöründen sonra hızla ilerleyen mobil sektöründeki gelişmelerden ve paydan nasiplenmek isteyen Avast’ın, iyi bir hamle yaptığını söyleyebiliriz. PC sisteminde iyi ve güvenilir bir duruş sergileyen Avast’ın, mobil performansı nasıl olacak? Sizler cep telefonlarınız da hangi güvenlik yazılımını kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.