Her yıl düzenli olarak Almaya‘nın Köln kentinde yapılan ve bu yılda geleneğin bozulmadığı oyun ve eğlence fuarı Gamescom, bugün itibari ile 5 gün sürecek olan etkinlik kapsamı boyunca kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bir çok yapımın sahneye çıkacağı etkinliğe EA hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz.

EA tarafından geliştirilen FIFA 17, Titanfall 2 ve Battlefield 1 için tanıtım videoları yayınlandı. Tanıtım videolarının ardından Battlefield 1′e sıra geldi. Yayınlanan muhteşem tanıtım videolarıyla kendine hayran bırakan yapımın, 64 kişinin bir arada bulunduğu bir oynanış videosu yayınlandı. İki farklı tarafın 32’er kişilik toplamda 64 kişinin tek bir haritada mücadele ettiği oynanış videosunu hayranlıkla izledik diyebiliriz. Çünkü tarafların bir tanesi oyunda daha önce oyunda yer alacağı söylenen Osmanlı İmparatorluğu oldu. Diğer taraf yani rakimiz ise 1.Dünya Savaşı’nda ki düşmanız İngiltere oldu. Osmanlı İngiliz mücadelesini az bir farkla İngilizler kazansa da DICE tarafından geliştirilen grafikleri, oyun atmosferi ve oynanışı Battlefield 1′e bir kez daha hayranlık duyduk diyebiliriz.

Osmanlı ve İngilizlerin kıyasıya mücadele ettiği oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Video canlı yayından alındığı için tanıtımları izlemek istemeyip direk olarak Osmanlı İngiliz savaşını izlemek için videoyu 2:35:00 zamanına alarak izleyebilirsiniz. Bilindiği üzere Battlefield 1 PC, Xbox One ve PlayStation 4 için Türkçe Altyazı olarak 21 Ekim‘de raflardaki yerini alacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.