DIŞ TASARIM:

Bu yeni çıkan modelin tasarımına nereden bakarsanız bakın bir porsche olduğunu net bir şekilde anlayabilirsiniz. Özellikle önden bakınca farları, kaputu ve ızgarası ile bunu çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Araç yan profilden tam anlamı ile küçük Cayenne gibi görünüyor ama tabi ufak bir ayrıntı var ki kapılardaki carbon fiber parça. Arka taraf Cayenne’den biraz daha farklı. Yeni stop lambaları ve büyük egzozlar ile daha sportif duruyor. Alışılmadık bir şey var ki Macan’ın bagaj kapağı sileceğin hemen altında yer alan düğme ile açılıyor.

2015_Porsche_Macan_S_6328696 2015-porsche-macan-s-test-review-car-and-driver-photo-658213-s-original

2015-Porsche-Macan-S-rear-three-quarter-in-motion

İÇ TASARIM:

Macan’ın bagajında 500 LT yükleme hacmi mevcut. Audi Q5 ile aynı sınıfta olsa da bagaj Q5 ten daha küçük. Bunun nedeni ise eğimli bagaj camı yüzünden yükleme alanının daha alçakta olması. Macan’ın Arka koltuklarındaki yaşam alanı çok ferah değil. Hatta sınıfında ki rakiplerinden bu konuda biraz geride. Koltuğa oturdunuz anahtar girişini sakın sağ tarafta aramayın çünkü Macan’ın ki sol tarafta. Kokpitin tasarımı diğer modeller ile hemen hemen aynı. Kokpit kalitesi olarak sınıfından bir adım önde gibi duruyor.

cheekycars7.com-Porsche-Macan-GTS-2015-image-7

 

MOTOR:

Yeni çıkan 2.0 4 silindir turbo beslemeli benzinli bir motoru var. Bu motorda 237 hb ve 35o NM tork üretiyor. Bu motoru sadece 7 ileri çift kavramalı PDK otomatik şanzıman ile alabilirsiniz. Vites değişimlerini manuel olarak hem vites üzerinden hem de direksiyonda ki kulakcıklar sayesinde yapabiliyosunuz. Macan da sport ve sport plus olmak üzere 2 tane sürüş modu mevcut. Bu motor isteklerinizi gayet iyi bir şekilde karşılayabiliyor.

2014-NAIAS-Detroit-Porsche-1269

Yazar Hakkında

Sertsirke.com Editörü. Telefon ve Otomobil Meraklısı

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.