İnternet tarayıcılarının başında gelen Google Chrome‘un artık güçlü bir rakibi var.Uzun süredir beta aşamasında olan Vivaldi,sonunda gelişme aşamasını tamamladı ve tam sürümü kullanıcıların hizmetine sunuldu.Peki Vivaldi bizlere nasıl bir hız vaat ediyor? Gelin özelliklerine yakında bakalım.

Piyasadaki rakiplerinin en iyisi olan Google Chrome,Internet Explorer’ın cok fazla RAM tüketmesi ve nedeni belli olmayan anlık donma ve gecikmelerle kullanıcıların bir hayli canını sıkıyor.Olası rakipleri olan Firefox’lada gibi benzer sorunlar yaşayan internet kullanıcıları Chrome’a daha çok yönelmiş durum.Ancak Google Ghrome internette hızlı bir gezinim sunsa da,çok fazla RAM tüketmesi ayrı bir sorun olarak nitelendiriyor.Tüm bunlara alternatif olarak bugün 1.0 tam sürümü ile indirilmeye sunulan Vivaldi,kullanıcılarına nasıl bir kolaylık sağlayacak? Vivaldi, Opera Software’i kurmuş ve yönetmiş Jon von Tetzchner’ın içerisinde yer aldığı bir ekip tarafından geliştirildi.Chrome eklentileri ile uyumlu çalışan Vivaldi,internet ortamına yeni bir soluk getireceği kesin.

Yeni web tarayıcısı Vivaldi‘in Türkiye web sayfasını buradan ziyaret ederek indirip deneyebilir ve özelliklerini keşfedebilirsiniz.Biz denedik en az Chrome kadar hızlı ve RAM tüketim bakımından ise çok daha düşük seviyelerde seyrediyor.İlerleyen günlerde daha fazla eklenti ve güncellemelerle Vivaldi’in daha fazla yol kat edeceğini umuyoruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.