Çinli telefon piyasası bu sıralar hareketli saatler yaşıyor. Yeni özellikleri ile göz dolduran çift arka kamerası ile dikkat çeken Xiaomi Redmi Pro tanıtıldı. Özelliklerine ve fiyatına bir göz atalım.

xiaomi-redmi-pro

Xiaomi, Çin de gerçekleştirilen lansman ile görücüye çıkan Redmi Pro model akıllı telefonunu duyurdu. Metal kasası ile şık bir görünüme sahip olan akıllı telefon, arka yüzünde bulunan çift kamerası ile ilk başta ilk dikkat çeken özellikleri olarak göze batıyor. 3 farklı seçeneği ile satışa sunulacak olan Xiaomi Redmi Pro‘un özelliklerine ve fiyatına gelecek olursak;

xiaomi-redmi-pro

Xiaomi Redmi Pro Özellikleri ve Fiyatı

Ekranı: 5.5 inç Full HD çözünürlüklü OLED ekrana sahip
İşlemcisi: MediaTek Helio X20
İşlemci Hızları: 10 çekirdekli Helio X20 işlemcisinin 2 çekirdeği 2.5 GHz, 4 çekirdeği 2 GHz, diğer 4 çekirdeği ise 1.5 GHz hızında çalışıyor.
RAM:3 ve 4 GB modelleri bulunuyor.
Depolama Alanı: 32, 64 ve 128 GB kadar destekliyor.
Kamera: 13 MP’lik ana kamerasıyla birlikte 5 MP’lik derinlik algılayan ikinci bir arka kameraya da sahip. Selfie kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde.
Batarya: 4050 mAh
Fiyatı: Helio X20, 3 GB RAM ve 32 GB depolamaya sahip modeli 225 dolar, Helio X25, 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip modeli 255 dolar, en yüksek model olan Helio X25, 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sulanan modeli ise 300 dolar fiyat etiketi ile sayışa sunulacak.
Çıkış Tarihi: 8 Ağustos da Çin de satışa sunulacak.

Xiaomi Redmi Pro‘un özelliklerini ve fiyatını nasıl buldunuz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.