Google‘un  görüntülü görüşme özelliğine sahip uygulaması Google Duo‘un kademeli olarak kullanıma sunulduğunu geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Kademeli olarak sırası ile tüm ülkeler için kullanıma sunulmaya başlanan uygulama Türkiye‘de de marketlerde indirilmeye sunuldu.

iOS ve Android platformları için kullanıma sunulan görüntülü görüşme özelliğine sahip Google Duo‘yu daha önce bahsettiğimiz üzere kullanımı çok basit. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirip telefon rehberinizdeki kişiler ile tek tuşla görüntülü görüşme özelliğini başlatmak olacaktır. Tüm dünya da yavaş yavaş indirilmeye sunulan Duo henüz tam olarak tüm ülkeler için indirilmeye sunulmamasına rağmen en çok indirilen uygulamalar arasında birinci sıradaki yerini aldı. “Android’lilerin FaceTime’ı” olarak nitelendirilen Duo, iOS kullanıcıları içinde kullanıma sunulduğundan kısa sürede en çok indirilen uygulamalar arasında zirveye yerleşti. Google Duo, şu sıralar Google Play’de en çok kullanılan Messenger ve Pokemon GO’yu bile geride bırakarak birinci sıraya yerleşti.

Android platformlar için hızlı yükselişini sürdüren Duo, iOS platformunda biraz daha yavaş olsa da, tüm dünyada kullanıma sunulmasının ardından daha çok tercfh edileceğini söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.