İlk filmi ile 2001 yılında beyaz perdeye aktarılarak seyirci ile buluşan ve tüm dünyada beğeni ile izlenen Hızlı ve Öfkeli filminin serilerine devam edecek olan 9 ve 10 ile ilgili yeni gelişmeler var.Hızlı ve Öfkeli seri filmlerinin çıkışının ardından her ne kadar sinema sevenler tarafından eleştirilse de,sinema dünyasında kendine özgü bir yer edinen seri filminin devamının yapılması hiç şaşırtıcı değil.Zira serinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 7 tüm dünyada 1.514 milyar dolarlık gişe hasılatı elde ederek iyi bir başarıya imza atmıştı.Hal böyle olunca filmin devam niteliğinde olacak olan serilerine hız kesmeden devam ediliyor.

Serinin sekizinci filmi ile ilgili çok dan yapım çalışmalarına başlanmış,hatta konuyla ilgili Vin Diesel‘in filmin 8.serisi ile ilgili yaptığı açıklama ile,filmin New York sokaklarında geçeceğini ve özüne dönüş yapacağını müjdelemişti.Özellikle bunu son filminde bir hayli sezdiğimiz filmdeki karakterlerin ajan rolüne bürünmeleri bir çok kesim ve benim tarafımdan pek hoş karşılanmamıştı.Ana teması sokak yarışları olan seri filmin özüne dönüş çalışmaları sekizinci filmi ile başlayacak.

Filmin baş yapıt rolündeki Vin Diesel‘in resmi Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf ile Hızlı ve Öfkeli filminin 9. ve 10. serilerinin geleceğinin müjdesini vermiş oldu.Aşağıdaki resmi Instagram hesabından paylaşan Vin Diesel “20 yıl, 10 film 1 efsane” sözleri ile filmin 9. ve 10. serilerini duyurmuş oldu.Filmin 8,9 ve 10. serilerinin vizyon tarihleri ise şöyle,

hızlı ve öfkeli-9-10

Hızlı ve Öfkeli 8:14 Nisan 2017
Hızlı ve Öfkeli 9:19 Nisan 2019
Hızlı ve Öfkeli 10:2 Nisan 2021

Anlaşılan önümüzdeki yıllar içerisinde Nisan ayı bir hayli hareketli geçecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.