Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL Çıkış Tarihi

Akıllı telefon dünyası her geçen gün genişlemekte ve her yıl yepyeni modeller satışa sunulmakta. Microsoft’un yeni telefon modellerinden olan Lumia 950 ve Lumia 950 XL, çok gelişmiş özelliklere sahip Windows 10 ile birlikte geliyor. Continuum ve Windows Hello Beta özelliklerine sahip olan bu cihazlar, yüksek kaliteli HD ekrana, 4K çözünürlüğünde video kayıt özelliğine ve üç kat geliştirilmiş LED flaş özelliğindeki 20 MP kameraya da sahip.

Microsoft’un Türkiye’deki sorumlularından Sertaç Şener, yaptığı konuşmalarda cihazın Windows 10 ile entegreliğinden ve Continuum özelliğinden özellikle bahsetti. Bu özelliklerin iş hayatında ve kişisel yaşamda çok kolaylıklar sağlayacağına değinen Şener, akıllı telefon dünyasında yepyeni bir çığır açacaklarını belirtti. Lumialar’ı cep ofisine benzeten Şener, ürünlerden övgüyle bahsetti.

Yüksek Kalite ve Donanıma sahip Lumia 950 ve Lumia 950 XL

İki cihaz da QuadHD AMOLED ekrana sahip olmakla birlikte 950 modelinde 563 ppi, 950 XL modelinde ise 518 ppi piksel yoğunluğu mevcuttur. Lumia 950 5,2 inç ekrana, Lumia 950 ise 5,7 inç ekrana sahip olacak. İlk defa bu cihazlarda Windows 10 kullanılmakta ve Windows 10’un entegre özelliği sayesinde online olarak Office uygulamalarınıza erişebilmektesiniz.

Kamera çözünürlüğü 20 MP olan cihazlarda Pure View teknolojisiyle fotoğraf kalitesi artırılmış durumda. Bu özellik sayesinde en zor durumlarda bile harika fotoğraflar çekebileceksiniz. Performans açısından da geliştirilmiş olacak cihazlar, verilen paranın hakkını size fazlasıyla iade edeceğe benziyor. Display Dock aksesuarını kullanarak cihazını bilgisayar gibi kullanabileceksiniz. Ayrıca HDMI çıkışı sayesinde televizyonunuza rahatlıkla bağlayabileceksiniz.

Cihazlar ocak ayı sonlarına doğru satışa sunulacak ve fiyatları şu şekilde olacak;

Lumia 950 Fiyatı : 2250 TL

Lumia 950 XL Fiyatı : 2550 TL

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.