Microsoft dün itibari ile çok önemli ancak kullanıcıları için üzücü olacak bir karara imza attı. Eğer bu zamana kadar windows 8.1’e geçiş yapmadıysanız, bu haberimize çok şaşıracaksınız. Microsoft firması dün son çıkarttıkları güncelleme ile artık Windows 8 sürümüne destek vermeyeceğini açıkladı. Yani bundan sonra tek başınasınız, ama bu destekten mahrum kalmamak adına bir an önce ya Windows 8.1’e yada 10 sürümüne geçiş yapmalısınız.

Microsoft’un bir ara sürüm olarak ve deneme amaçlı çıkarttığı Windows 8.0 aldığı şikayetler üzerine hemen yeni bir güncellemeyi paket halinde yayınlamış ve kullanıcıların 8.1 ile daha stabil bir işletim sistemine sahip olmalarını sağlamıştı. Eğer sizde hala 8.0 sürümünde kaldıysanız güvenliğiniz vb. gibi etkenlerden dolayı hemen yükseltmenizi öneriyoruz.

Bizim size tavsiyemiz, bilgisayarınızı en güncel ve güvenli bir şekilde tutmak adına bir an önce Windows 10’a yükseltmeniz yönünde. Hem oyun hemde standart kullanımlar da daha yüksek ve stabil performans alabilirsiniz. Eğer bir sorun yaşarsanız Soru – Cevap platformumuz üzerinden bize danışabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.