Yerli oyun geliştirici TaleWorlds stüdyosu tarafından geliştirilen Mount&Blade serisinin yeni oyunu olacak olan Bannerlord‘dan Gamescom 2016‘ya özel bir oynanış videosu paylaşıldı.

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen E3 2016 etkinliğinde Mount&Blade II: Bannerlord‘dan bir kuşatma savaşı oynanış videosu paylaşılmıştı. Yayınlanan oynanış videosu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran TaleWorlds, yeni oyunu olacak olan Mount&Blade II: Bannerlord için Gamescom etkinliğinde kale savunmasına odaklı yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Yayınlanan oynanış videosunda ilk göze çarpan yeni ışıklandırma sistemi olmuş. Oyunun doku kalitesi ve görselleri olarak ilk oyununa nazaran bir hayli gelişme kaydettiğini söyleyebiliriz. Oyun dinamikleri ve oynanışı olarak çok farklı bir şey olamasa da, ilk oyunda olan ancak fazla bir çeşitliliği olmayan kale kuşatma araçların bolluğu göze çarpıyor. Yapay zekanın da daha gelişmiş olması oyuna ayrı bir hava katacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Yerli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Mount&Blade II: Bannerlord‘u hayranları tam olarak 4 yıldır bekliyor. Biraz daha bekleyecek gibi görünüyor. Çünkü henüz oyunun resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor. Mount&Blade II: Bannerlord‘dan Gamescom 2016′ya özel yayınlanan oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.