İlk duyurusu ile büyük ses getiren ve heyecanla çıkışını beklediğimiz Pokemon Go, sonunda bizlerle buluştu. Mobil platformlar için geliştirilen oyunu sonunda oynama şansına erişebileceğiz.

Pokemon Go bizlerle buluştu, ancak şimdilik sadece belirli bölgeler için indirilebilir durumda. Maalesef şuanda Pokemon Go, sadece Kuzey Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya için çıkışını yaptı. Marketten oyunu görebildiğimiz, ancak indirmek için herhangi bir seçeneğin olmadığını belirtelim. Ancak Pokemon Company, Pokemon Go’nun çok yakında Güney Amerika, Kanada ve Avrupa için de indirilebilir olacağını açıkladı. Bizim ülkemize ne zaman geleceği belli olmayan Pokemon Go‘yu App Store‘dan Yeni Zelanda veya Avusturalya üzerinden bir hesap açarak, Android platformlar içinde güvenlik ayarlarından bilinmeyen kaynaklar seçeneğine izin vererek internet üzerinden bulduğunuz APK dosyası ile oynayabilirsiniz. Ancak bu durum karşısında bir takım sıkıntıların yaşanabileceğini belirtmekte fayda var. En iyisi oyunun ülkemiz içinde resmi olarak indirilebilir olmasını beklemek.

Oyunu cep telefonlarınıza indirerek sahip olduğunuz Pokemonlarınızla, arkadaş çevrenizle onayarak oldukça eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz Pokemon Go’un, tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.