Ubisoft tarafından geliştirilen ve 2015 yılında piyasaya sürülen Tom Clancy’s Rainbow Six serilerinin yeni oyunu olan Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege’e yıl içerisinde toplamda 4 adet güncellemenin geleceği daha önce açıklanmıştı. İlk güncellemesi Black Ice, ikinci güncellemesi Dust Line olan oyuna yeni üçüncü sezon güncellemesi olarak gelecek olan Operation Skull Rain genişleme paketinin detayları belli oldu.

Oyuna Operation Skull Rain isimli yeni üçüncü sezon güncellemesi olarak eklenecek olan ek içerik Brezilya da geçecek. Brezilya’nın dar sokaklarında kıyasıya mücadele içerisine girişeceğimiz üçüncü sezon güncellemesiyle oyuna iki yeni karakterle birlikte yeni silahlar, oyun modu ve Favela isimli yeni bir haritada eklenecek. Bunlarla birlikte oyunun arayüzünün de değişikliğe gidilecek. Daha önce güncellemenin duyurusu yapılmış ve Rainbow’un resmi Twitch hesabından 30 Temmuz‘da Pro League maçlarının ardından Xbox üzerinden yeni Operation Skull Rain isimli güncellemenin demosunun oynanacağı belirtilmişti. Dün akşam Twitch üzerinden canlı yayınlanan Pro League maçlarının ardından yeni Operation Skull Rain güncellemesinin Xbox üzerinden ilk oynanışını izleme şansına erişmiş olduk. Oyuna yeni güncellemeyle birlikte eklenecek olan atak ve defansta ki yeni karakterleri de yakından izleyebildik. Atak bölümünde Capitao , defans bölümünde ise Caveira isimli iki yeni karakterin özelliklerine bakacak olursak;  Capitao ana özelliği olan Crossbow silahı ile hem duman hemde yanıcı bombaları ok yardımıyla istediğiniz bölgelere atarak diğer operatörlerin hava alanını kısıtlayarak alt etmeye çalışacağız. Atak bölümündeki Capitao operatörü ana silah olarak An M-249 ve PARA-308 isimli silahları kullanırken, ikinci silahı olarak da PRB92 isimli silahı kullanacak. Defans bölümünde ki Caveira isimli operatör ise sessizliği ile ön plana çıkacak. Hızı ve sessizliği bir ada sunan Caveira’ın ana özelliği, düşmanlara sessizce yaklaşarak onları sorgulayıp diğer takım arkadaşlarının yerlerini öğrenebileceğiz. Caveira operatörü ana silah olarak M12 ve SPAS-15 silahlarını kullanırken, ikinci silah olarak da PRB92 isimli silahı kullanacak.

rainbow-Operation Skull Rain-karakterleri-sertsirke

Dün gece Twitch üzerinden canlı yayınla ilk oynanışı yapılan yeni Operation Skull Rain isimli güncelleme, 2 Ağustos‘dan itibaren PC,Xbox One ve PlayStation 4 için indirilmeye sunulacak. Güncellemenin tanıtım videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca dün gece Twitch üzerinden canlı yayınla demosu oynanılan yeni güncellemenin oynanış videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tanıtım Videoları

Oynanış Videosu

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.