Dünyanın önde gelen teknoloji devi Samsung, elektrik otomobil piyasasına adım atmaya hazırlanıyor. Samsung’un, geçtiğimiz haftalarda Çinli bir otomobil üreticisi olan BYD ile yakın temas da bulunduğu sızdırılmıştı. Bu yakınlaşma her iki firma tarafından doğrulanmasa da, gelişen olaylar haberin doğru olduğu yönünde sinyaller veriyor.

BYD‘den yapılan açıklamaya göre Samsung Çinli otomobil firmasına 450 milyon dolarlık bir yatırım yapmış durumda. Yapılan yatırım sadece kar amaçlı olmamakla birlikte Samsung, BYD şirketi ile birlikte çalışarak otomobil üretiminde yardımcı olacak. İlk etapta elektrikli aracın pil ünitesini sağlayacak olan Saumsung, ilerleyen zamanda tam anlamıyla elektrikli araç üretimi için gerekli niteliklere sahip olmak istiyor. BYD’in elektrikli araç dışında da benzinli otomobil de ürettiğini hatırlatalım.

Piyasadaki ezeli rakibi Apple‘ın elektrikli otomobil üreteceği dilden dile dolaşırken, Samsung neden rakibinden geri kalsın ki? BYD ile ortak bir projeye başlayan ve ilerleyen zamanda kendi elektrikli aracını üretmeyi hedefleyen Samsung, nasıl bir otomobil ile bizleri karşılayacak, merakla bekliyoruz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.