Apple watch’ın sanırım ciddiye alması gereken bir rakip çıktı sonunda. 

gear2_6_prod_0

 

Sadece samsung cihazları ile uyumlu olacak SAMSUNG GEAR 2 oldukça renkli temalara sahip. Değiştirilebilir renkli kayışları ile de istediğiniz gibi daha fazla renk katabilirsiniz. Akıllı bir telefonun yapabileceği her şeyi yapabilecek gibi gözükse de tabi ki bazı sınır noktaları da var.

Donanım olarak olarak 1 GHZ çift çekirdek işlemci, 512MB ram, 4GB HDD, 1.63inc (41mm) ekran, bluetooth,  2MP kamera ve 720P video kaydı gibi özelliklere sahip.

Olumlu yönlerinden bahsetmek gerekirse sanırım en çok kullanacaklarımızın başında çağrı yanıtlamak geliyor. Gündelik yaşamda ise kamerası sayesinde anlık görüntüleri yakalayabilir ve unutulmaz anları saklayabiliriz. Yine tıpkı telefon ve tabletlerde olduğu gibi kullandığımız uygulamalar da geri bildirim alabileceğiz.

Olumsuz yönler olarak sanırım tek karşımıza çıkan klasik şeyler. Sebebi ise bu tür özelliklere sahip piyasada çok fazla akıllı telefon bulunması. Ama yinede bu yönlerinden de kısaca bir bahsedelim. Bu klasiklerin en başında su geçirmeme özelliği geliyor. Diğer özellikleri ise spor yaparken ne kadar mesafe katettiğimizi hesaplarken bluetooth bağlantısı ile de doğrudan saat üzerinden istediğimiz an müzik erişimi sağlayabileceğiz ve TV gibi cihazlara bağlayıp kontrol sağlayabileceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.