Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve gösterildiği bir çok dalda ödülleri silip süpüren başaralı yapım The Witcher 3: Wild Hunt resmi olarak Türkçe dil desteğine kavuşuyor.

CD Projekt RED tarafından geliştirilen The Witcher 3 bu yıl Melih UÇAR ve çeviri ekibi tarafından tamamen Türkçe’ye çevrilmiş ve Türkçe yaması yayınlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde oyunun son DLC paketi olan Blood And Wine genişleme paketinin de Türkçe çevirisi tamamlanmış ve aynı ekip tarafından paylaşılmıştı. Bu gelişmenin hemen ardından firmanın resmi Facebook hesabından yaptığı duyuru ile oyunun resmi olarak Türkçe dil desteğine kavuştuğunu resmi ağızdan duyurmuş oldu. Oyunun resmi Türkçe yamasını bir çok oyunun Türkçe çevirisini yapan 23 Studios ekibi tarafından yapıldı. Facebook hesabından resmi duyuru ile birlikte bir de Türkçe dil yaması ile ilgili videoda paylaşıldı. Resmi duyuruyu ve tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Resmi Duyuru:

“Witcher hayranlarına müjde!

Türk oyuncuların gözde oyun serilerinden olan Witcher serisinin üçüncü oyunu The Witcher 3 Wild Hunt, Game of the Year (Yılın Oyunu) Sürümü’yle Türkçe menü ve altyazı desteğine kavuşuyor. Türk oyuncuların yoğun ilgisini göz önüne alan CD Projekt RED’le

yürüttüğümüz ortaklık sonucu, bu projeyi sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

30 Ağustos’ta çıkışını yapacak olan Yılın Oyunu Sürümü’nde şimdiye kadar çıkmış tüm indirilebilir içerikler ve eklenti paketleri yer alıyor ve hepsi de Türkçe altyazı seçeneğiyle oynanabilir olacak. Aynı gün içerisinde gelecek olan yamayla Türkçe içerik son sürüme kavuşacak.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.