Son günlerde hayatta kalma mücadelesini konu edinmiş oyunlar fazlasıyla revaçta. Steam Greenlight üzerinden onayını alan bu tarz oyunlar teker teker kullanıcılara sunulmaya başladı. Türkiye’de oldukça popüler olan bu tarz oyunlar özellikle H1Z1 başta olmak üzere, çok fazla kullanıcıya sahip. Ancak bu zamana kadar ülkemizde hayatta kalma oyunu üretilmemişti ki bu düşünce geçtiğimiz gün yeni bir haber ile kırıldı.

Quaso adında bir Steam kullanıcısı aracılığı ile yayılan bir haberde, H1Z1 battle Royal‘e moduna benzer yeni bir Türk oyunu olan The Prison Game olarak çıkacağını duyurdu. Oyunun kısaca konusuna değinecek olur isek, diğer oyunlar gibi duvarlarla çevrili bir bölgeye atılıyorsunuz sizin gibi bir çok mahkum ile. İlk ve son hedefiniz sadece hayatta kalmak. İster saklanarak ister savaşarak nasıl isterseniz yeter ki hayatta kalarak oyunu birinci bitirin.

Sizde bu projeye destek vermek istiyorsanız, bu linkten Steam GreenLight üzerinden takip edebilirsiniz. Bu duyuru ile birlikte çokta güzel bir tanıtım videosu yayınlanmış. Gerçekten oynanış ve grafik bakımından diğer rakiplerinde oranla güzel gözüküyor, ama geliştirilecek ve düşünülecek çok konu var. İlk çıktığı zaman satın alıp oynamak için sabırsızlanıyor. Video mutlaka izleyin iyi seyirler.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.