Katı kurallarıyla bilinen ve bu kurallardan taviz vermediği için bugün en büyük sosyal medya sitelerinden biri haline gelen Twitter, son dönemde yaptığı açıklamalarla kullanıcılarının kafasını karıştırdı. Daha önce sistemde video özelliği bulunmuyordu, sadece video linki paylaşılıyordu. Video linki paylaşan kişiler, aynı linkin yanına ne hissettiklerini de yazamıyorlardır. Oysa şu an video ya da fotoğraf paylaşan kişilerin tweet attıkları linkler 140 karaktere dahil edilmiyor. Yani Twitter ilk toleransı bu konuda tanımıştı. Daha sonra 30 saniyelik videolar paylaşılmasına da izin veren Twitter, şimdi bu sınırı da arttırmaya çalışıyor. Önümüzdeki günlerde Twitter’da 140 saniyeye kadar video paylaşılabilecek.

Twitter Özgünlüğünü Yitiriyor

Engage uygulamasıyla birlikte Facebook’a özendiğini resmen belli eden Twitter, video konusunda yapacağı yeni çalışmayla, eski Twitter’dan iz bırakmayacak. Birçok kullanıcı Twitter’ın yeni özelliklerinden memnun olmasa da sosyal medya sitesi gelişmek için sürekli yeni adımlar atıyor. Son dönem sosyal medya sitelerinin yeni özelliklerine bakılacak olursa, videodan sonra başka özelliklerin de gelebileceği görülüyor.

İnstagram Dengeleri Bozdu

İnstagram’ın ortaya çıktığı günden bu yana, insanların sosyal medya sitelerinde video ve görsellere verdiği değer arttı. Bu konuda en büyük adımları Facebook attı ve çeşitli görsel özellikleri sosyal medya sitesine kazandırdı. Şimdi Twitter’ın da aynı adımları atıyor olması, sosyal medya sitelerinin İnstagram’dan feyz aldıklarının bir göstergesi.

Yazar Hakkında

Editör
Google+

SertSirke.Com'um Sert Editörü

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.