Hemen hemen her gün iletişim aracı olarak kullandığımız Whatsapp,Brezilya‘da geçici olarak yasaklandı.Sosyal medya araç ve organların hızla yayılarak kullanıldığı bu dönemlerde Whatsapp’a Brezilya’da dur denildi.

Mobil kullanıcıların neredeyse %95’nin aktif olarak kullandığı Whatsapp,günümüz çağının en önemli kitle iletişim aracı haline geldi.Bugün yapılan habere göre Whatsapp Brezilya’da,mahkeme kararıyla tam 2 gün boyunca erişime kapatılacak.

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde görev yapan yargıcın karar neticesiyle alınan kararla birlikte, belirttiğimiz gibi Brezilya’daki kullanıcılar belli bir süre Whatsapp’a erişim sağlayamayacaklar.Bu yasaklamanın sebebine gelecek olursak,telekomünikasyon şirketlerinin Whatsapp’ın varlığından rahatsız olmaları gösterildi.Neden olmasınlar ki kimse iletişim için artık telefon hatlarını kullanmıyor ve geri plana atıyor.Bunlar rahatsız olan telekomünikasyon şirketleri çareyi Whatsapp’a erişimi yasaklamakta buldu.

 Bugün sabah 9 sularında başlayan yasak tam 2 gün boyunca sürecek.İlerleyen günlerde Brezilya’da Whatsapp’tan başka platformlara yasaklamalar geleceği konuşuluyor. Ülkemizde de bir çok kez YouTube,Facebook gibi sosyal medya organları yasaklanmıştı.Umarım bu yasaklanmalar bize sıçramaz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.