Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra pek çok yenilik getirmişti. WhatsApp’ın yeni özelliği kullanıcıları çok sevindirecek!

Whatsapp’ın masaüsti uygulamaları sonunda geldi. Daha önceden de pek çok kez WhatsApp’ın masaüstü sürümü ha çıktı ha çıkacak derken bugün itibariyle kullanıcılara sunuldu! Facebook tarafından satın alınan WhatsApp bu satın alımdan sonra pek çok yenilikliği kullanıcılara sunmuştu. Bu yeniliklerden en önemlisi “WhatsApp Web” adı altında sunulan WhatsApp’ın internet tarayıcılarına gelmesiydi. WhatsApp’ın bu hamlesi pek çok kullanıcı tarafından beğenilse de WhatsApp’ın tarayıcı sürümünde ki bazı hatalar ve kopmalar kullanıcıları bezdirmişti.

WhatsApp’ın WhatsApp masaüstü için yaptığı açıklamada ” işte ya da evde, ister telefonunuzda, ister bilgisayarınızın başında, her zaman her yerde iletişimde kalmanızı sağlıyor” WhatsApp’ın masaüstü uygulaması, tıpkı WhatsApp Web gibi “telefonunuzun bir uzantısı” olarak çalışıyor ve mesajlarınızı hızlıca eşitliyor. Programın, WhatsApp Web sürümü gibi kopma sorunları yaşatıp yaşatmayacağı ise bilinmiyor.

WhatsApp’ın tarayıcılara gelmesi kullanıcıların çok yakında WhatsApp’ın bilgisayarlara programı geliyor diye yorumlanmıştı. Sonunda kullanıcıların bu istekleri gerçek oldu ve WhatsApp’ın Windows ve OS X için programı bugün indirmeye sunuldu. Windows ve Mac’te de “WhatsApp Web” tasarım anlayışını sürdüren WhatsApp’ın kullanıcıların “Metro” ya da “Evrensel Uygulama” isteklerine karşılık verip vermeyeceği ise bilinmiyor.

OS X’de 10.9 sürümünden sonra kullanılabilen WhatsApp’ın masaüstü sürümü Windows platformunda ise Windows 8 sonrasını destekliyor. WhatsApp kullanıcıların uzun süredir beklediği masaütü uygulamasını dileyen kullanıcılar bu linke tıklayarak indirebilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.