Teknoloji devi Microsoft en fazla bütçe ayırarak yatırım yaptığı son işletim sistemi Windows 10‘dan halen istediği verimi alamıyor. Henüz hedefledikleri kullanıcısı sayısına ulaşamadıklarını belirten yetkililer, durumu nasıl düzeltecekleri hakkında kara kara düşünmeye başladıklarını söyleyebiliriz.

Malum tüm çalışan bilgisayarlar 29 Temmuz‘a kadar ücretsiz olarak Windows 10‘a yükseltiliyor. 29 Temmuz’dan itibaren Windows 10‘a geçişin ücretli olacağını duyuran yetkililer, bu süresi iyi değerlendirmemiz konusunda uyarılarda bulundu. Mart 2016’da hayatımıza dahil olan ve bu süre zarfından bir çok bilgisayar kullanıcısı mevcut işletim sistemlerini Windows 10’a yükselttikleri görülüyor. Çıkışını gerçekleştirdikten sonra yaklaşık 2-3 yıl süre zarfında toplam olarak 1 milyar cihazı Windows 10’u yükseltmek istedikleri belirtilirken, hedefleri doğrultusunda ilerlemek isteyen yetkililerin açıklanan verilere bakacak olursak pek de başarılı olacak gibi söyleyemeyiz. Çünkü şu anda aylık 350 milyon aktif kullanıcıya sahip olan firma,böyle giderse 2018‘deki hedefine ulaşamayacaklarına kesin gözüyle bakabiliriz.

Uzmanlar ise bu durumun Windows 10 işletim sistemine sahip cep telefonların, PC platformlarına göre daha fazla kullanılması buna en büyük engel olduğunu savunuyor. Öte yandan Microsoft’un mevcut işletim sisteminde köklü değişiklik yapmadığı ve bundan kaçındığının da altı çiziliyor. Sizler işletim sisteminizi Windows 10’a yükselttiniz mi?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.