Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda artık iyice popülerleşen Windows 10 hakkında ufak detaylar ve geçiş yapmalı mısınız ? diye bilgiler vereceğiz. Microsoft 2015 yılı içerisinde artık son işletim sistemi olacağını açıkladığı Windows 10’u piyasaya sürdü. Windows 10 ile köklü ve modern değişikliklere gidildi. Tablet modu, çok daha hızlı açılması vb gibi bir çok yenilikler…

Windows 10 ile birlikte yukarıda da dediğimiz gibi bir çok yenilik getirildi. Bu yeniliklerin başında tablet modu geliyor. Eğer dokunmatik ekrana sahip bir bilgisayara sahipseniz Windows 10 ile birlikte bu bilgisayarınızı tablet modunda kullanabilirsiniz. Bu sayede işlevsellik ve performans daha da arttıralabilir. Bu gelen önemli bir özellik fakat görünüş açısından belli başlı şeyler değiştirildi. Eski sürümlerde yani Windows 8’ten 8.1’e kadar başlat menüsü hep farklı bir alan olarak açılırdı. Çoğu kişi XP efsanesini yakalayamadığı konusunda eleştiri yağmuruna tutmuştu. Fakat Windows 10’da Microsoft bunu değiştirerek eski sisteme dönmüş yani Windows XP görünüşüne geri dönmüş ama o eski tasarımı ile değil. Daha hoş ve daha güzel modern bir tasarım sizi Windows 10’da karşılıyor.

windows10-format-atmak

Windows 10’a geçmeniz için şuan da belli başlı nedenler bunlar yani önce ki sürümlere göre Windows 10’da performansı pek fazla etkileyebilecek bir özellik yok. Zaten bu çıkarılan her sürüm güvenliği daha da arttırmaktır. Windows her serisinde yeni bir güvenlik önlemini alarak oluşabilecek virüslere karşı sistemleri korumak istiyor bunun yanında da görünüş açısından farklı şeyler getiriyor. Windows sürümünüzü değiştirip değiştirmemek size kalmış bir şey fakat şuan da Windows 10 ücretsiz olarak sunuluyor fakat seneye indirmek istediğiniz ücretsiz olarak indiremezsiniz.. Bende dahil çoğu kullanıcı hızla Windows 10’a geçiş yapmakta. Sizde modern hayata ayak uydurmak ve yeniliklere açık biri iseniz direk windowsunuz yükseltin.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.