Windows 7 yavaş yavaş kayıplara karışıyor !

Günümüzde yaygın bir şekilde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows 7. Sade ve basit sistemiyle tüm bilgisayar kullanıcılarının tercihi. Fakat geçtiğimiz günlerde Microsoft’tan gelen açıklamaya göre artık kullanıcılar bilgisayarlarına Windows 7’yi yükleyemeyecek. Geçtiğimiz aylarda Windows 10’u tanıtan Microsoft ekibinin bu sebeple Windows 7’yi tarihe karıştırmasına kesin gözle bakılıyor. Şuanda direk windows 10’lu pc ler yaygın halde satılmıyor. Windows 8 olarak satın aldığınız laptopları ücretsiz olarak windows 10 yükseltme yaparsanız ömür boyu lisanslı bir işlemtim sisteminiz oluyor tabi sizin ömrünüz boyunca değil sadece yükseltme yaptığınız pc nize kayıtlı olmakta windows 10.

2009 yılında piyasaya sürülen Windows 7, Windows Vista’nın yavaşlığından ötürü doğdu diyebiliriz. Windows 7’yle beraber bilgisayar sahipleri bilgisayarlarını çok daha hızlı bir şekilde başlatıp, kapatma imkanı buldular. Oluşturulan yeni araç çubuğu ile yazılımlar ve dosyalar arasındaki geçiş daha eğlenceli ve basit bil hal almıştı. Ayrıca Windows 7’nin sunduğu yüksek performanslı sistem güvenliği ve uzun pil ömrü ile bilgisayar sahipleri zamandan tasarruf etmeye başladılar. Windows 7 kullanımı için yeterli sebepler tabiki bunlarla sınırlı değil. XP Modu, Taskbar, Aero Shake ve Şeffaf Pencere’yi de örnek olarak gösterebiliriz.

Windows Çeşitlerinin Özellikleri neydi hatırlayalım belki ileride lazım olur 🙂

Windows 7 Starter;

Kullanımı en basit ve sade olan Windows 7 çeşididir. Ayrıca aralarındaki neredeyse en ucuzudur.

Windows 7 Home Basic;

Monoton olarak yaptığımız işlemleri daha hızlı hale getiren Windows 7 çeşididir. Sıklıkla kullandığımız şeylere ulaşmayı daha kolay hale getirir. Aero Shake özelliği yoktur.

Windows 7 Home Premium;

Eğlence ve oyun temalı olarak oluşturulmuş Windows 7 çeşididir.

Windows 7 Professional;

Ev, iş, okul vs. belirli bir mekana bağlı kalmadan ihtiyaç duyulan herşeye hitap etmesi yönünde oluşturulan Windows 7 çeşididir.

Windows 7 Ultimate;

Yukarıda saydığımız tüm özellikleri isteyenler için oluşturulmuş Windows 7 çeşididir. Buna bağlı olarak en güçlü ve en kullanışlı sürüm olarak Windows 7 Ultimate’i gösterebiliriz.

Windows 7 ile alakalı bu yazımızda size kısaca windows 7 nin hem özelliklerini hemde daha da üstün bir performans alacağınız windows 10 a geçmeniz için bir karşılaştırma. Sizde ücretsiz windows 10 yükseltmenizi henüz yapmadıysanız biran önce yapmanızı tavsiye ederim çünkü Microsoft 1 yıl süre verdi. Bu süre içerisinde geçtiniz geçtiniz yoksa gider SATIN ALIRSINIZ. Satın alacağınızdan hiç şüphem yok zaten ancak korsan kullanmaktan ziyade neden yükseltme yapmayasınız ?

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın !

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.