Klasikler arasına girmeyi başaran Activision firmasının Call of Duty oyunu son serisi Call of Duty Black Ops 3 ile geçtiğimiz yılın kasım ayında bizlerle buluşmuştu.Black Ops 3 ile gelecekte geçen sibernetik bir savaş ortamını anlatan oyunun,yeni seri çıkacak olan yapımı nerede ve hangi zaman diliminde geçecek?

Yeni Call of Duty oyunun yakın geleceği konu alarak uzayda geçeceği iddia edildi.Daha önce yeni Call of Duty oyunun resmi olarak duyurulduğunu,hatta yeni oyununun hangi serinin devamı olacağı haberini sizlerle paylaşmıştık.Yeni oyunundan söylenti tadında haberler gelmeye devam ediyor.Yakın zamanda duyurulmasını beklediğimiz oyun,bu sene Infinity Ward tarafından geliştiriliyor.Call of Duty: Black Ops II ile ilk kez gelecekteki savaş temasını konu olan oyun,2013 senesinde Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty:Ghosts ile günümüz modern savaşlarını ele almıştı.2014 yılında Call of Duty: Advanced Warfare adıyla oyun sevenlerin karşısına çıkan yapım,yakın gelecekteki teknolojik savaş ekipmanlarına ve teknolojik askeri ekipmanları giyen askerleri konu almıştı.Serinin son oyunu olan Call of Duty: Black Ops III ile sibernetik savaşları konu alarak gelecek temasına devam etmişti.

Geleceğin büyüsünden bir türlü kurtulamayan veya kurtulmak istemeyen yapımın yeni oyunununda uzayda geçmesi muhtemel gibi görünüyor.Sanal alemde dolaşan diğer dedikodulara göre son oyunu daha da uzak gelecekte geçecek ve oyun tamamen bilim-kurgu üzerine odaklı olacak. Oyunun 22. ya da 23. yüzyıl zaman diliminde geçeceği düşünülüyor.Oyunla ilgili internet ortamında dolaşan haberlerin doğruluğu ne derece doğru tartışılır,ancak serinin yeni oyununun 2016 Kasım‘ında PC,Xbox One ve Playstation 4 için çıkması bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.