Dünya’nın en büyük video arşivine sahip Youtube’da nasıl popüler olunulur?

Gelin sizlere bunu detaylı olarak anlatalım ve sizde artık bir Youtuber olarak popülerleşin! Youtube içeriğinde bir çok kanalı bulunduruyor ve bu kanalların bir çoğu her gün video yüklüyor takipçileriyle paylaşıyor fakat bu kanallar bugünlerine, bu kadar abone sayılarına gelirken neler yaptılar ? Nasıl bu kadar popüler olabildiler ? Bir çoğu henüz Youtube fazla keşfedilmemişken (zaten 8 9 yıl civarında kısa bir süre önce kuruldu Youtube platformu) popüler oldu yani henüz çıkmamış ve yapılmamış videoları yükleyerek bir anda izlenime ve popülerliğe ulaştılar. Şuanda bir çok Youtuber, Youtube sayesinde düzenli bir gelire sahip ve her ay yüksek meblağ paralar kazanmakta. Sürekli yurtdışında insanların ne kadar kazandığı haberini görüyoruz peki bizim ülkemizde ki insanlar ne kadar kazanıyor?

Youtube’u aktif ve sürekli güncel olarak kullanan bir Youtuber’un en az gelirinin sizlere 5 bin TL olduğunu söyleyebilirim fakat bu 5 bin TL kazanca gelirken neler yapıldı? Bugün önemli youtube kanallarından olan; BurakOyunda’ı düşünebilirsiniz veya Ruhi Çenet Videoları adlı kanalı düşünebilirsiniz. Bu kişiler kendi özgün videolarını yükleyerek kısa sürede izlenim ve popülerliğe ulaştılar. Yaptıkları tek şey kanallarını sürekli olarak güncellemek ve kayda değer videolar çekmek. Ruhi Çenet bugün bilgilendirici videolar paylaşıyor yani Onedio’nun video kanalı gibi düşünebilirsiniz. Bunun yanısıra BurakOyunda kanalı da oyun videoları çekiyor. Türkiye’de oyun meraklısı insanın ne kadar çok olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım.

Sizlerde bu yolda birşeyleri başarmak istiyorsanız kendi özgün videolarını çekip Youtube’a yüklemelisiniz. Başkalarının videolarını yükleyerek ve emek vermeyerek hiç bir zaman bir yere ulaşamazsınız. Başarılar.

SERTSirke.com Youtube kanalını takip etmek için Youtube kanalı

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.